info@theistanbulexpo.com +90 212 422 08 80

Engelsiz Yaşam Fuarı 2022

Bu yıl 12.’si düzenlenecek olan Engelsiz Yaşam Fuarı (EyafExpo), farkındalığı arttıran, sosyal sorumluluğun altını çizen, tüm bileşenlerin (engelli bireyler, aileler ve bakıcılar, üreticiler, sağlayıcılar, STK'lar, kamu kurumları vb.) arasında bağlantı geliştiren uluslararası bir platformdur. 2022 yılında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek fuar, pozitif atmosferi ve iletişim ağı ile katılımcılarına eşsiz bir fuar deneyimi sunmaya hazırlanıyor.

Etkisi ve içeriği itibariyle bölgedeki en etkili ve en özel etkinliklerden biri olan Engelsiz Yaşam Fuarı, 2022 yılında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. EyafExpo 2022 “Rehabilitasyon, Entegrasyon, Bakım, Özel Eğitim” fuarı, engelli bireylerin sağlık ve rehabilitasyon hizmetlerine erişimlerindeki engelleri en aza indirmek ve sosyal hayatın her alanına entegre olmalarına katkı sağlamak amacıyla, ticari çözüm ve bağlantıların geliştirileceği, yeni teknolojilerin paylaşılacağı uluslararası bir platform olma amacında.

Belirlenen hedefler doğrultusunda yapılacak çalışmalarla;

Engellilerin ve engelli yakınlarının yenilik ve gelişmelerle ilgili bilgi sahibi olmalarını sağlanacak

Yerel yönetimlere engelliler için yaptıkları mimari çalışmalar, kentsel düzenleme ve faaliyetlerle ilgili desteklenecek

Kamu ve özel alanda yeni girişimlere yol açılacak

Sivil toplum kuruluşları arasında etkileşimi güçlendirerek sosyal sorumluluk bilincinin gelişmesine ve yaygınlaşmasına destek sağlanacaktır